Haber

Japonya’da Rekor Kar Yağışı Nedeniyle Araçlar Mahsur Kaldı, Tren Seferleri İptal Edildi

TOKYO, 20 Aralık (Xinhua) — Japonya hava durumu ajansı ve yerel basının bildirdiğine göre, Niigata vilayetini, güney Tohoku vilayetini ve başkent Tokyo’nun kuzeyindeki diğer bölgeleri vuran rekor seviyedeki kar, araçların otoyollarda mahsur kalmasına, elektrik kesintilerine ve ulaşımın aksamasına neden oldu Salı günü. neden oldu.

Meteoroloji yetkilileri, Niigata vilayetinde araçların yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kaldığını bildirirken, yerel basın Öz Savunma Güçlerinin duruma müdahale etmek üzere konuşlandırıldığını duyurdu.

Japonya Meteoroloji Ajansı, Tokyo saatiyle 11:00 prestijiyle bazı bölgelerde mevsim ortalamasının üç katına ulaşan kar yağışının Yamagata vilayetindeki bir köyde 2,24 metre, Niigata vilayetinde 1,87 metre olarak kaydedildiğini bildirdi.

Yerel yetkililer, etkilenen ana karayollarındaki trafik sıkışıklığının bu bölgelerde devam etmesinin beklendiğini söyledi.

Salı sabahı erken saatlerde Niigata, Kashiwazaki’deki otoyollarda yaklaşık 800 araç mahsur kaldı, yoğun kar yağışı elektrik kesintilerine neden oldu ve bazı tren seferlerini aksattı.

Doğu Japonya Demiryolu şirketi, Salı sabahı erken saatlerde planlanan ilk kalkışlardan başlayarak bir dizi yerel hizmeti durdurduğunu duyurdu.

Hava durumu ajansı, buzlanma koşullarının Perşembe gününden itibaren yeniden oluşmasının beklendiğini ve soğuk hava akışına karışan kış basınç sistemi nedeniyle kuvvetli rüzgar, kar fırtınası ve yoğun kar yağışı uyarılarının verilebileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu