İş

TeamSystem, Mikrogrup’un Stratejik Ortağı Oldu

Türkiye’nin önde gelen kurumsal iş yönetimi yazılım şirketlerinden Mikrogroup, işletmelerin ve profesyonellerin iş yönetimini dijitalleştiren İtalyan teknoloji şirketi TeamSystem’e yüzde 53 hissesinin satışı için kesin anlaşmaya imza attığını duyurdu.

Türkiye’nin lider ve yönetim kurulu yazılım şirketlerinden biri olan Mikrogrup, 34 yılı aşkın süredir farklı ölçeklerdeki KOBİ’ler, mikro işletmeler ve bu şirketlere hizmet veren finansal danışmanlar için muhasebe ve iş analizi yazılımları üretmektedir. Mikrogrup, Mikro, Tepe ve Paraşüt ürün aileleri ile Türkiye’de 150 bini aşkın işletmeye hizmet vermektedir. MikroGrup’un müşteri odaklı yaklaşımı, sanat ve teknolojideki yenilikçiliği, TeamSystem’in temel değerleri ile büyük bir uyum sağlamaktadır.

İtalya’da 40 yıllık bir geçmişe sahip olan TeamSystem, 3 binden fazla çalışanı ile 2 milyondan fazla müşteriye hizmet vermiş ve 2022 yılını 695 milyon Euro ciro ile kapatmıştır.

Mikrogroup’un yerel pazardaki değerli konumu, derin bilgi birikimi ve müşteri memnuniyetine odaklanması TeamSystem’in uluslararası deneyimi ile birleşerek Türkiye pazarı için daha kapsamlı ve çeşitli ürünlerin üretilmesini sağlayacaktır.

TeamSystem CEO’su Federico Leproux, bu muhtırayla ilgili heyecanını şu sözlerle paylaştı:

“Mikrogrup’un TeamSystem ailesine katılmasından son derece mutluyuz. Bu ortaklığı, dünyanın dört bir yanındaki işletmeleri yaratıcı yazılım çözümleriyle güçlendirme misyonumuzda paha biçilmez bir adım olarak görüyor ve dijital dönüşümdeki konumumuzu daha da güçlendireceğine inanıyoruz. MikroGrup’un Türkiye pazarındaki güçlü konumu ve uzmanlığı, TeamSystem’in uluslararası ve teknik yetkinlikleriyle mükemmel bir şekilde örtüşmektedir. Bir küme olarak birlikte çalışmanın güçlü sinerjisiyle, Türkiye’deki KOBİ’lere ve mikro işletmelere ve finansal danışmanlara dijital dönüşüm çağında başarılı olmalarına yardımcı olmak için kapsamlı ve özelleştirilmiş yazılım çözümleri sunacağız. ”

Mikrogroup Yönetim Kurulu Başkanı Esat Göktekin Dinçerler, iş birliğine ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“KOBİ’leri ve dijital ekosistemlerini güçlü yazılım çözümleriyle desteklemek için ortak bir vizyona sahip olduğumuz TeamSystem ile güçlerimizi birleştirmekten mutluluk duyuyoruz. TeamSystem ailesi ile birlikte, TeamSystem’in küresel kaynaklarını ve teknolojik kabiliyetlerini de bünyemize katarak, ülkemiz KOBİ ve mikro işletmelerinin ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu stratejik ortaklık, müşterilerimiz için daha fazla değer yaratmamız için bize yeni ufuklar açıyor.”

Satın alma sürecinin tamamlanmasının Rekabet Kurumu’nun onayına bağlı olduğu bildirildi.

TeamSystem’e Sardis Capital, Baker McKenzie (Esin Avukatlık Ortaklığı), Ernst & Young, McKinsey & Company; Alpacar Associates, Verdi Hukuk Bürosu ve PricewaterhouseCoopers Mikrogroup’a danışmanlık sağladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu