Haber

TDV’den 17 ilde 1599 öğrenciye yarıyıl kampı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından burs desteği sağladığı öğrencilerin mesleki, bireysel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği 2023 Dönemi Kampları başladı.

Her yıl ara tatil döneminde düzenlenen Sömestr Kampları, bu yıl başta Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Mardin, Samsun, Adana ve Antalya olmak üzere 17 ilde Türkiye’nin farklı şehirlerinde öğrenim gören 1599 öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Sömestr Kamplarında yurt dışından gelip ülkemizde okuyan öğrenciler ile yurt içindeki öğrenciler orta seviyeye gelme imkanına sahip olurlar.

Vakıf burslu öğrencilerin katılımıyla 22 Ocak’ta başlayan 6 farklı eğitim kampı 11 Şubat’a kadar devam edecek. Eğitimler yüz yüze ve online olarak gerçekleştirilecek.

2023 Dönemi Kamplarına İlahiyat Akademisi, Özel Vakıf Akademisi, Uluslararası İlahiyat, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası AHHL Mezun Vakfı Programı kapsamındaki 1599 Türkiye Diyanet Vakfı burslusu katılmaktadır.

Vakfın burslu öğrenciler için düzenlediği Yarıyıl Kampları, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı, akademik ortamlarını desteklemeyi, sanatsal ve kültürel birikimlerini artırmayı amaçlıyor.

Lise ve üniversite öğrencilerinin burslu olarak katıldığı kamplarda uzman eğitimciler tarafından çeşitli eğitimler, konferanslar, söyleşiler, atölye çalışmaları ve klasik el sanatları etkinlikleri düzenleniyor.

Her alanda eğitime öncelik veren Türkiye Diyanet Vakfı, burslu öğrencilerin kendilerini en yeterli biçimde yetiştirmelerini ve uygun bir eğitim almalarını sağlar.

“ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM”

Sömestr Kampları kapsamında Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen programa katılan Hacı Bayram Veli Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Servet Mustafa Keskin, “Türk İlahiyat Akademisi Burs Programına katıldım. Diyanet Vakfı bu yıl. Vakfımız burada bizim için çok güzel bir kamp düzenledi. Bu organizasyon, Vakfın öğrencileri sadece akademik olarak değil, kültürel ve sosyal olarak da önemsediğini göstermektedir. Türkiye’nin birçok farklı şehrinden arkadaşlarımız buraya geldi. Onlarla tanışma ve sosyalleşme imkanı sağlıyoruz. Diyanet Vakfı bursiyeri olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.”

“KAMPTA NİTELİKLİ ETKİNLİKLER VAR”

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Büşra Işık Turan, “Bu yıl Türkiye Diyanet Vakfı’nın burs programına katıldım. Katılmadan önce, bu kadar kaliteli etkinliklerin olduğunu bilmiyordum. Bunu vakfın burslusu olduktan sonra anladım. Artık ara kamptayız. Bu kampta olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi.

Necmettin Erbakan İlahiyat Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Fatime Çelik, “İlahiyat Akademisi burslu öğrencisiyim. Bu yıl katıldım. Buraya gelirken biraz tedirgin oluyor insan; ilk kampın olduğu için kiminle karşılaşacağını bilemiyorsun. Ama insanların samimiyeti ve samimiyeti bu korkuyu yenmenizi sağlıyor.”

“KAMPLARDA BAĞLAMA KURUYORUZ”

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Enes Sancak şunları söyledi:

“4 yıldır İlahiyat Akademisi bursiyeriyim. İlahiyat Akademisi’ne girdiğim günden beri Vakfın düzenlediği kampların çoğuna katıldım. Bu kamplar sadece eğitim amaçlı değil; Arkadaşlarımızla sohbetimiz, sevgi bağlarımızın kurulmasına yol açar. Türkiye Diyanet Vakfı’na şükranlarımızı sunarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu